• pl
  • en
  • de
  • ru
Zmien język strony:

Budowa zbiorników

Z chwilą zakupu najnowszych maszyn do obróbki szkła nasze możliwości techniczne rozwinęły się znacząco, sięgając najwyższych standardów.


Aqua Medic to nie tylko seryjna produkcja zbiorników dla odbiorców hurtowych w Europie, ale to przede wszystkim oferta zbiorników szklanych wykonywanych na każdy wymiar, dostosowany do potrzeb Klienta. Wykonujemy zbiorniki ze szkła typu float, OPTIWHITE, szyby zespolonej i klejonej. Najdłuższy zbiornik wykonany z jednej tafli szkła przez naszą firmę ma 6 metrów długości, 1 metr szerokości i 90 centymetrów wysokości - to blisko 6 tysięcy litrów oceanu w ekskluzywnym domu w podwarszawskich Jankach.

Foto Janki

Najwyższe akwarium wykonane przez nasz zespół znajduje się w 4-gwiazdkowym hotelu. Zbiornik o wymiarach 2,6m x 1,5m w x 1,75 metra wysokości dzieli hall i gabinet prezesa hotelu Twardowski w Poznaniu. Zbiornik został wykonany z szyby zespolonej 3x15mm i osadzony we wcześniej przygotowanej konstrukcji żelbetowej

Foto Twardowski

Tworzymy akwaria w formie brył dające możliwość oglądania z wielu stron, akwaria wkomponowane w ścianę niczym obraz lub akwaria pełniące rolę ściany czy efektownego przepierzenia. Forma i kształt zbiornika są wyznaczane gustem i wyobraźnią naszych klientów. Od najpopularniejszych prostopadłościanów po akwaria o podstawie trapezu, trójkąta lub sześciokąta. Nasze zbiorniki budujemy z otworami, komorami przelewowymi, panelami filtracyjnymi - wszystko z materiałów najwyższej jakości. Do klejenia używamy silikonów zachodnioeuropejskich producentów, a szkło renomowanych hut europejskich jest gwarantem niepodważalnej jakości naszych produktów. Szeroka paleta grubości szkła flota i OptiFloat od 4 do 19 mm, szkło bezpieczne, szkło zespolone, laminowane oraz szkło VSG pozwala nam tworzyć akwaria terraria i paludaria w dowolnym rozmiarze i kształcie. Na specjalne zamówienie wykonujemy także zbiorniki z żywic poliestrowych i epoksydowych na bazie szkieletów drwnianych, z tworzyw sztucznych w tym płyt termoizolacyjnych. W przypadku zbiorników wielkogabarytowych wykonujemy laminowanie żywicami doszczelniające powłoki betonowe.

Aqua Medic produkuje także profesjonalne stelaże pod akwaria wykonane zgodnie najlepszą sztuką spawalniczą i konstruktorską. Stelaże w przypadku zbiorników słodkowodnych produkujemy ze stali węglowej, a w przypadku zbiorników morskich ocynkowane lub ze stali austenitycznej, zwanej popularnie "kwasówką". Wysokość, kształt i konstrukcja dobierane są według rygorystycznych norm, co zapewnia właściwe posadowienie zbiornika.

W przypadku większych zbiorników z podstawą wykonaną z żelbetu współpracujemy z renomowanym biurem konstrukcyjnym, które wykonuje obliczenia statyczne pod akwaria wielkogabarytowe.

Produkowane w Bogucinie akwaria docierają do klientów w całej Europie